Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są używane

Folia PCV to materiał, który ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Po pierwsze taka folia bardzo dobrze pochłania promieniowanie świetlne, dzięki czemu jest wykorzystywana w branży spawalniczej. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają tego typu folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed czasem się pojawiającymi odpryskami. W przypadku przegród wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół milimetra.

Dużo grubszej, ale też przez to trwałej i wytrzymałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu są powszechnie stosowane w rozmaitych magazynach i sklepach. Mają one postać pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, umieszczonych u góry zabezpieczanego otworu. Paski są elastyczne, dzięki czemu da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż chociażby drewno. Dzięki temu nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwolą utrzymać właściwą we wnętrzu i zmniejszyć jej uciekanie. Rozmaitych zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wilgoć i różne substancje chemiczne, tak więc sprawdzają się też dobrze jako izolacje.