Rekomendowane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA

Ćwiczenia z terapii SI oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla najmłodszych, którzy mają zaburzenia w zakresie pracy konkretnych zmysłów. Każdy z rodziców, który zapisze własne dziecko na terapia si Śląsk ma pewność, że jego podopieczny zostanie jak najlepiej zaopiekowany i zajmą się nim wykwalifikowani specjaliści.

Sporym atutem ośrodka jest to, że każdy plan pomocowy jest wyznaczony na indywidualnych zasadach. Za pomocą stymulowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem takiej terapii jest dostarczanie dziecku kontrolowanej liczby bodźców sensorycznych, co przełoży się na ulepszeniu integracji bodźców jakie docierają do dziecka z otoczenia, jak i z jego ciała. W pierwszej kolejności ma miejsce diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobrać idealne ćwiczenia dla konkretnego malucha.

Ćwiczenia mają miejsce w sali do tego przystosowanej, w jakiej wykorzystany jest wyspecjalizowany sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały mające różną fakturę, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie skierowana jest na przykład do maluchów: nadwrażliwych na dotyk, niechcących zakładać ubrań z metką, nielubiących zabaw w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających kłopoty z wykonywaniem rysunków, mających problemy z napięciem mięśniowym, zlęknionych oraz nad wyraz wrażliwych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z opiekunami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i rehabilitanci, mają stosowne certyfikaty, potwierdzające ich uprawnienia. Jest to rekomendowany ośrodek na Śląsku.