Właściwy sposób na integrację robotników

W każdej jednostce gospodarczej są ludzie o wybitnie przeróżnych charakterach. Jedni są przebojowi, świat do nich należy, inni pracują jak mrówki, bez bezcelowego rozgłosu wokół siebie. Jeszcze inni, uważający się za bardzo dobrych robotników, mający duże mniemanie o sobie, oraz tacy, jacy są zakompleksieni, niemniej jednak zawsze skłonni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, z trudem jest utworzyć zgrany zespół, biorąc pod uwagę różnorodne charaktery oraz predyspozycje. Imponująca w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na której ludzie mają szansę poznać się odpowiedniej, i zademonstrować swoją autentyczną twarz.

W trakcie imprez integracyjnych, częstym bodźcem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – przyzwoicie w takim razie dopasować do poszczególnych zespołów firmowych 'krzykaczy’ i 'szare myszki. W trakcie rywalizacji może się okazać, iż sporo lepszymi kompanami mogą się okazać oczywiście ci pracownicy, którzy zawsze stoją z boku wszystkich firmowych wydarzeń, a ci, jacy chcą być zawsze na pierwszym miejscu, nie nadzwyczaj się na to miejsce nadają.

Prosta sportowa rywalizacja, metoda zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak faktycznie jest w zespole najlepszy. Jeżeli niezbędne są akcesoria na imprezę, zobacz słomki papierowe. Impreza integracyjna może być stereotypowym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, jednak może być też jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem lub ewentualnie ogniskiem, a może stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

Nieraz firmy organizują także uroczyste bankiety lub też kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, iż dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak naprawdę jest bardzo fajnym kumplem.