Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Co nabyć dla dziecka? Sprawdź tablicę sensoryczną

Zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, czyli tych, które nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, powinny być wykonane ze nadzwyczajną dbałością o ich bezpieczeństwo. Całkiem niemożliwe są wobec tego małe detale, jakie dziecko ma prawo przypadkiem połknąć. Zatem należy wykluczać małe klocki, zabawki z jajka niespodzianki oraz inne tego typu przedmioty, bowiem łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, więc naturalne jest, iż zabawki lądują w buzi.

Wytwarzane są wyjątkowe gryzaki gumowe, przeznaczone właśnie na okres ząbkowania. Inne zabawki muszą posiadać taką fakturę i kształt, by nie pokaleczyć dziąseł podczas gryzienia. Tak samo z ostrością oraz długością: wszystko co może pozostać włożone przez przypadek do oka, ucha, może być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Bo cera jest przede wszystkim wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki mające atesty alergiczne. Wiadomo, ze odpowiedniej wydać odrobinę więcej, jednakowoż na sprawdzoną zabawkę czy tablice sensoryczne, niż na tani bubel z targu, jaki ma okazję być dla dziecka szkodliwy. Można dopuścić odrobinę mniejsze zabawki aniżeli te, jakie pojawiały się do tej pory.

Ponieważ jest to czas pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, należałoby ulokować finanse w zabawki interaktywne. Najporządniej jeśli w jakiś sposób angażują dziecko. Przeważnie w tym wieku posiada ono już zdolność chodzenia i ćwiczy chwytliwość dłoni i refleks. Dlatego wszelkie zabawki wyrzucające piłki, bądź takie, jakie potrzebują bardziej precyzyjnego trafienia w trafny przycisk będą korzystne. Dziecko powoli poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się w owym czasie wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je razem z dzieckiem oraz czytać głośno nazwy. Dotyczy to też bajek, jakie pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są również zabawki imitujące odgłosy zwierząt, w wielu przypadkach uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i nieraz wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki dużych rozmiarów także będą profesjonalne w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz