Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Cudowne miasteczko – wyspa z zachwycającymo widokami

Mali Lošinj to urokliwe miasto – wyspa z zachwycającymo widokami. Najpierw było miastem portowym, jak dużo innych miasteczek w Chorwacji. Prawdziwe życie przebiega tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, robiąca doskonałe wrażenie roślinność. Warto wybierać się na spacer długa uliczką nad morzem.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce wśród okolicznych wysepek, a więc w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy 12 chorwackich rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za piękną naturę, jak i sporo obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego burzliwej przeszłości. Więcej informacji można odszukać na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród miejsc godnych zwiedzenia z pewnością podać można: wille austriackiej arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z dwoma delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, aromatyczny ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, a więc rozpoznawalnego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, sławnego na całym świecie śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już sama lista pokazuje, że Mali Losinj jest faktycznie miejscem godnym dostrzeżenia. Chorwacja już od wielu lat znajduje się w spisie krajów chętnie odwiedzanych.

Tak cudowne wyspy jak prezentowana motywują do odwiedzin. Wielbiciele pięknych plaż muszą zobaczyć takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci na pewno wpiszą się także zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Rekomenduje się tutaj kąpiele i wypoczynek pod sosnowymi drzewami. Wspomniana wysepka jest perfekcyjnym miejscem na wakacje. Z pewnością, jej niezwykłości nie można będzie zapominać. Abstrahując od faktu, jak ktokolwiek lubi wypoczywać, wyszuka tu coś w swoim guście.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

1 Odpowiedź

  1. Natalia pisze:

    +Reklama+
    Klientom sklepu ogrodniczego online dostępne są różnorodne rośliny, byliny, sadzonki, krzewy i drzewka, co pozwala im swobodnie wybierać produkty zgodnie z aktualnymi potrzebami ogrodowymi. Zobacz ofertę na iglaki w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz