Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze rodzaje folii ogrodniczych

Hodowla kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków, szczególnie na wiosnę. Niższe temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na rozwój, z tego też powodu ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szklane szyby, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku istnieje dużo modeli tego typu folii, dlatego nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z których najważniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego ile będzie się chciało używać tego typuj folii, to pasuje kupić dobrze dobrany wyrób. Folie Warte Polymers dedykowane na kilka lat są bardziej grube, często też mają dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne od tradycyjnych, ale posiadać mogą nieco gorsze parametry przepuszczalności.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki na rozwój zaleca się, żeby przepuszczalność światła wynosiła przynajmniej dziewięćdziesiąt procent, wtedy się zapewni roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach pomaga w tym także perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY