Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Podłoga z desek – postaw na panele bambusowe

Drewniane posadzki z surowych desek, inaczej tak zwane „białe podłogi” użytkowane były nie tylko w wiejskich domach, ale i w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większa część pracobiorców rekrutowała się z poszukującej bardziej profesjonalnego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia dziennego oraz sposobu aranżowania domu przenoszone były oczywiście ze wsi.

Tak w takim razie, w naturalny sposób, w miejskich domach, będących mieszkaniami robotniczymi powszechnie wykorzystywano posadzki drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są też bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które niekiedy układane były dosadnie na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgotności.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych i ich szerokość i długość nie były jakoś ujednolicone, zależały od jakości dostępnego materiału. Tudzież z pewnością wszystkie ich wymiary były większe od desek podłogowych obecnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej wyszukanych rodzajów posadzek użytkowanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (i dalej są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w pospolitą „jodełkę” przydają środkowi dostojeństwa i elegancji. Pierwotnie podłogi drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były tylko poprzez woskowanie oraz polerowanie. Drzewo dębowe należy do najtwardszych oraz w najwyższym stopniu odpornych na ścieranie rodzajów drewna, wobec tego po mistrzowsku nadaje się na posadzki. Poza tym, jego użyteczność do takiego przeznaczenia podnosi odporność na działanie wody i jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza mieszkania. By podłoga nie utraciła połysku, woskowanie wypada było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie oraz polerowanie. Przy o wiele bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju lub ewentualnie pokoju dziecinnym.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz