Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Stały opał na zimę – na jakie rzeczy zwracać swoją uwagę

Wielu właścicieli domów ma w nich piece, jakie przeznaczone są do spalania różnych rodzajów stałego opału. Najczęściej będzie to węgiel lub drewno, lecz rosnącym zainteresowaniem cieszy się też ekogroszek oraz pellety drzewne. Poszczególne rodzaje paliwa stałego mocno się jednak od siebie różnią, z tego też powodu podczas wyboru trzeba na kilka rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności opał, który będzie spalany, musi mieć odpowiednio dużą wartość opałową.

Najlepiej parametr ten wygląda w przypadku węgla kamiennego, z kolei ogólna kaloryczność pelletu i drewna zależą w dużym stopniu od gatunku, z jakiego zostały zrobione. Bardzo ważne będzie też, aby takie paliwo było dobrze wysuszone przed paleniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć wystarczającej ilości energii cieplnej, ale przy spalaniu wydzielać się też może sporo niebezpiecznych substancji. Dlatego nawet jeśli wybierze się opał dobrej jakości, to na poziom jego wilgotności również należy zwrócić uwagę.

Wiele osób za to zwraca swoją uwagę na sprawy finansowe. Przeważnie będzie tak, że materiały o największej kaloryczności są też najdroższe. Dlatego podczas zakupu nie należy patrzeć wyłącznie na cenę, ale też na to, jak dużo opału trzeba będzie zużyć. W wielu przypadkach dużo lepszą opcją będzie zakup dobrego jakościowo, ale droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał dobrze jest też kupować w dobrych hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po wpisaniu w wyszukiwarce słów hurtowa sprzedaż węgla i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz