Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Łazienkowe płytki – jak je dobrze wybrać do łazienki

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych nie jest wcale prostą rzeczą. Wiele osób kupując hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów przede wszystkim zwraca uwagę na wzór i kolor. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież łazienkę się urządza na długie lata, i położone tam plytki ceramiczne po prostu mają się podobać. Lecz podczas zakupu trzeba również zwrócić swoją uwagę na parę ważnych parametrów, o jakich większość ludzi nie pamięta.

Aktualnie wybór płytek naprawdę jest ogromny. Oprócz typowych rozmiarów klienci coraz częściej kupują płytki o dużych gabarytach, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Świetnie się one sprawdzają w dużych łazienkach, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy mniejszym wymiarze. Ale moda idzie też w przeciwnym kierunku, bardzo interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe. Wkomponowane w odpowiedni sposób w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, choć należy sporo się natrudzić przy ich układaniu.

Przy płytkach podłogowych bardzo istotną rzeczą jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczne użytkowanie. Przyjrzeć się również należy odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli płytki kładzione będą w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają jeżeli kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz