Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Plusy sztucznego boiska piłkarskiego – trawniki z rolki

Niezmiernie istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, ponieważ dzięki temu, będziemy posiadać pewność, iż spełnia on wszelkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe mecze. Znaczącym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała między znajdującymi się tu liniami granicznymi, a też, by rodzaj trawy dopasowany był do podłoża, w którym ma pozostać ona zasiana. Na dodatek zawodowcy uważają, że powinien występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeżeli gra toczy się o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli gotowe role trawy, wtedy powinniśmy pamiętać, iż nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

By stworzona przez nas nawierzchnia prędko rosła powinniśmy także zastosować mieszankę, której obowiązkiem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, dlatego też może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia. Warto pamiętać też o nawadnianiu i pielęgnowaniu trawnika, gdyż wyłącznie we właściwych warunkach może on świetnie spełniać swe funkcje. Nadzwyczaj ważna jest również pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie.

Ważne w harmonijnym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, więc zataczać okrąg wokół całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – więcej o tym poczytasz na www.xeroflor.pl. Dobrze zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, jakie sięgają dwudziestu czterech metrów, dzięki temu mamy pewność, że cała powierzchnia będzie poprawnie nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz