Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Strona internetowa – jakie są etapy jej projektowania

Decydując się na uruchomienie własnej strony internetowej trzeba się liczyć z tym, że jej zrobienie zająć może sporo czasu. Dużo oczywiście będzie zależało od tego, jaki zakres funkcjonalności oraz treści będzie do przygotowania, ale w każdym przypadku poszczególne etapy będą bardzo podobne.

Po pierwsze rozpocząć należy od tego, aby poszukać firmy która zajmie się wszystkim. Najlepiej się to zrobi korzystając w wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła strona internetowa można przejrzeć otrzymane rezultaty i zdecydować się na coś. Pierwszym etapem każdego projektu jest szczegółowe ustalenie wymagań i oczekiwań.

Ten etap ma duże znacznie, bowiem w oparciu o przygotowaną analizę przygotowywany jest zakres prac i ich wycena. Jeśli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba to wszystko zapisać w formie umowy, koniecznie z uwzględnieniem ceny do zapłacenia i terminu. Podpisana umowa to sygnał na to, że do pracy przystąpić mogą programiści i graficy. Proces robienia serwisu i opracowania wszystkich funkcjonalności jest najdłuższy, a po jego skończeniu przystąpić trzeba do końcowych testów.

W czasie nich niejednokrotnie pojawi się potrzeba jakiś poprawek, tak aby wszystko funkcjonowało bez błędów i niedoróbek. Po zakończeniu testów nowa strona jest przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana użytkownikom. Często nie będzie to wcale koniec współpracy, bowiem jeśli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to także trzeba będzie je zaplanować i później zrealizować prace.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz