Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wykończenie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą jakich realizować by mogli swoje wizje i pomysły. W ostatnich czasach coraz popularniejszy staje się korek, i to z kilku różnych powodów. W końcu jest doskonale znany wszystkim miłośnikom szampana i wina, ponieważ to właśnie nim są zamykane butelki. Ale kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak interesujące właściwości, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Bardzo popularne stają się w ostatnich czasach na przykład korkowe wykładziny.

Po pierwsze niezwykle ładnie i elegancko się prezentują, do wyboru jest dużo różnych kolorów i faktur, dzięki czemu każdy mógł będzie coś ciekawego dla siebie dobrać. Lecz warto także zwrócić uwagę na parametry użytkowe, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, chroni też świetnie przed nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem są odporne na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy zrobione z korka, które są kładzione w narożnikach pomiędzy ścianą i podłogą. A jeżeli ktoś będzie chciał, to może też pod deski albo panele zastosować podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dużo informacji na temat korka, jak też sklepów oferujących produkty wykonane z tego właśnie materiału znaleźć można w internecie, na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce słów gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto zobaczyć:

Dodaj komentarz